O nas... kilka słów

Robótkowo powstało w 2017r. Zaczęło się od 6 dzieci z sąsiedztwa, które co tydzień przychodziły do mojego mieszkania i tam sobie tworzyliśmy. Zainteresowanie tymi nowymi zajęciami było tak duże, że już po kilku miesiącach utworzyłam dwie kolejne grupy w szkole podstawowej na Pradze Północ. Ale niezwykle ważne powody osobiste sprawiły, że zajęcia musiałam zawiesić, gdy dowiedziałam się, że będę mamą. Po narodzinach synka powrót do prowadzenia zajęć utrudniła pandemia.. ten czas był wyzwaniem dla nas wszystkich. We wrześniu 2020 r.  Robótkowo wystartowało na nowo. Początkowo jeszcze z trudnościami, bo był to nadal rok nieustannie powracającej nauki zdalnej, kwarantanny i niepewności. A potem wszystko wybuchło z nową siłą.

 

Nasz robótkowy zespół to osoby pozytywnie zakręcone pomiędzy pracą z dziećmi, a tworzeniem. Wymyślamy CO, wymyślamy JAK... a potem robimy TO z dziećmi. Każdy z nas pracuje z dziećmi od lat, połączyło nas wspólne zamiłowanie do pracy z najmłodszymi oraz chęć własnego rozwoju, stworzenia przestrzeni, w której mamy nieograniczoną wolność i możliwości - a to właśnie daje nam ROBÓTKOWO!!

 

Kładziemy ogromny nacisk na to, by nasze zajęcia były nie tylko czasem tworzenia fajnych rzeczy, ale by były także kolejnym dobrym krokiem w rozwoju dzieci. Bo mamy świadomość tego, że wszystko, z czym dzieci się stykają, ma wpływ na ich rozwój. Bardzo staramy się o to, by u nas najmłodsi doświadczali bardzo dużo pozytywnych emocji, by zdobywali nowe, ciekawe doświadczenia.

 

Aktualnie prowadzimy 37 grup dla dzieci, w których tygodniowo uczestniczy blisko 450 dzieci.. ale cały czas tworzymy nowe grupy i dołączają do nas nowe dzieci :)

 

Do zobaczenia na zajęciach

Ania, Kasia, Ania, Beata i Janusz

 

 

 

 

 

         O NAS ...

 

 

Ania 

 Miłość do rękodzieła zawdzięczam mojej ukochanej Babci. To z nią od najmłodszych lat uczyłam się tworzyć coś z niczego. Tej pasji nigdy nie straciłam. Realizuję ją zarówno w moim życiu codziennym, jak i w pracy z najmłodszymi. Od 2002 roku pracuję z dziećmi w szkole i poza nią. Od 2017 roku prowadzę zajęcia kreatywne dla dzieci. Pracujemy na cotygodniowych spotkaniach w małych stałych zespołach oraz na warsztatach okazjonalnych dla większych grup, klas. 

 

BEATA

 

Od wielu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą. Od zawsze fascynowała mnie architektura budynków i krajobrazu, wystrój wnętrz. 

Uwielbiam tworzyć piękne rzeczy. Połączenie tych dwóch pasji to nasze zajęcia kreatywne z rękodzieła. Poprzez zabawę i nowe doświadczenia staram się przekazywać dzieciom jak stworzyć coś z niczego i jak sprawiać by otaczający nas świat był piękniejszy. Od wielu lat obserwuje jak poprzez doświadczenia zmysłowe dzieci otwierają się na świat, wyrażają emocje i nabierają odwagi.